O mne


Všetci si píšeme svoj príbeh. Vo chvíli, keď začnete veriť svojej intuícii, ho môžete celkom zmeniť.


Po desiatich rokoch audítorskej kariéry som sa rozhodla opustiť svet biznisu. Jediným rozhodnutím som vymenila všetky svoje istoty za veľký životný otáznik. Moja odveká ambicióznosť, prirodzená zvedavosť a láska k cestovaniu ma však posunuli oveľa ďalej. Ďaleko za hranice stereotypu, dvanásťhodinového pracovného času, finančných skupín a veľkých investičných projektov.

Osud ma cez mnohé krajiny Južnej Ameriky zaviedol až do Kolumbie, o ktorej sa traduje, že v nej žijú najlepší ľudia na svete. Tu som sa stretla s domorodým Indiánom, ktorý ma pozval domov – hlboko do amazonskej džungle, kde ľudia žijú v spojení s prírodou, bez technologických vymožeností a mobilného signálu. Na čarovné miesto, ktoré zmenilo môj život.

Vďaka pozorovaniu každodenného života miestnych obyvateľov som v pralese objavila plod palmy La Tagua, podobný slonovine, z ktorého ručne vyrábajú jednoduché ozdoby. Indiáni veria v ich prirodzenú silu a sú presvedčení, že ich ochraňujú a prinášajú im šťastie. Počas dvoch mesiacov som sa zdokonaľovala v ich tradičných technikách a vytvorila svoje prvé šperky.


ColoMBiana sa zrodila v amazonskom pralese z odvahy, novej radosti a energie z prírody.


Rada sa na toto miesto vraciam. Oslobodím sa od hluku civilizácie, vnímam tvorivé podnety a čerpám nekonečnú inšpiráciu z nedotknutej prírody.

Šperky s príbehom sa stali zmyslom môjho života. Každý z nich si v sebe nesie pravý život džungle, pohladenie kolumbijským slnkom, dotyk Indiána a kúsok mojej osobnosti. Posledným elementom ste Vy.

Tvoriť však znamená rásť, a tak sa aj ColoMBiana počas svojej existencie postupne a celkom prirodzene obohatila o projekt ľanového oblečenia, ktorý jej dnes dodáva nový rozmer. Otvára ďalší kúsok môjho sveta a do Vašich šatníkov prináša svieži závan minimalistickej lokálnej módy.

Šitie a jednoduchý módny dizajn so zameraním na detail zrkadlili moje záľuby ešte v študentských časoch a neopustili ma ani v období korporátnej kariéry. O čosi neskôr som hľadala spôsob, ako podčiarknuť výnimočnosť šperkov La Tagua a kombinovala ich na sebe a figurínach s vlastnými modelmi v pohodlných strihoch a čistých líniách. Dopyt po tejto nenútenej, ležérnej móde a nadšenie z ľanu napokon prerástli až k myšlienke novej podznačky ColoMBiana Linen.

Vďaka nej si dnes u nás môžete skombinovať kompletný originálny outfit šiat a šperkov, ktorý Vás odeje do sily prírody.

Monika Babčanová

Monika Babčanová je vyštudovaná inžinierka ekonómie s medzinárodnou audítorskou kvalifikáciou. Po dlhoročnom pôsobení v oblasti auditu opustila svet financií a vycestovala do Južnej Ameriky. V amazonskom pralese objavila vzácny plod La Tagua – rastlinnú slonovinu, z ktorej dnes pod značkou ColoMBiana vyrába unikátne šperky. Ak sa práve nevenuje navrhovaniu módnych kúskov, cestuje, učí sa nové jazyky a športuje. Amazóniu si rada pripomína kajakovaním na ramenách Dunaja.

Fair trade

Fair trade

100 % Nature

100 % Nature

Hand Made

Hand Made

Vážení zákazníci,

vitajte v jedinečnom svete ColoMBiana, v ktorom sa exotická príroda a kolumbijská kultúra spája s európskym zmyslom pre detail. Spojenie ľanového oblečenia a šperkov predstavuje dokonalú súhru pohodlia a elegancie. Nechajte inšpirovať našimi kolekciami!